دسته‌بندی نشده

از دین اسلام، دین محبت چه میدانید؟

فضائل ماه شعبان

در سنگ هرات با عنوان از دین اسلام، دین محبت چه میدانید؟ ” بخوانید. با سنگ هرات همراه باشید.

 

اسلام چیست؟ معنای اسلام چیست؟ (Islam)

اسلام و به زبان عربی: الإسلام، (گوش دادن)، ترجمه  ”تسلیم در برابر خدا” یک دین توحیدی ابراهیمی است که عمدتاً حول قرآن متمرکز شده است. متن دینی که مسلمانان آن را کلام مستقیم خدا (یا الله) می دانند، همانطور که بر محمد، پیامبر اصلی و نهایی اسلامی نازل شده است. این دومین دین بزرگ جهان پس از مسیحیت است و پیروان آن بین 1 تا 1.8 میلیارد نفر در سراسر جهان یا حدود یک چهارم جمعیت جهان را شامل می شود. با توجه به میانگین سن کمتر و نرخ باروری بالاتر، اسلام سریع‌ترین گروه مذهبی بزرگ در حال رشد در جهان است و توسط مرکز تحقیقاتی پیو پیش‌بینی می‌شود که تا پایان قرن بیست و یکم بزرگترین دین جهان باشد و از مسیحیت پیشی بگیرد. تعلیم می دهد که خداوند بخشنده، توانا و بی همتا است و بشریت را از طریق پیامبران مختلف، کتب آسمانی نازل شده و نشانه های طبیعی هدایت کرده است که قرآن به عنوان وحی نهایی و جهانی و محمد به عنوان «مهر» خدمت کرده است. پیامبران» (آخرین پیامبر خدا). آموزه‌ها و اعمال محمد (سنت) مستند در روایت‌های جمع‌آوری شده سنتی (حدیث) یک الگوی اساسی ثانویه را برای مسلمانان فراهم می‌کند تا پس از قرآن از آن پیروی کنند.

اسلام، از ادیان توحیدی و ابراهیمی است. پیام‌آور این دین حضرت محمد(ص) است که از طریق وحی از جانب خدا قرآن را برای بشریت آورده است. شروع دعوت به اسلام در سال ۶۱۰ میلادی در مکه واقع در شبه جزیره عربستان بود. توسعه روزافزون اسلام پس از هجرت پیامبر اسلام به شهر مدینه آغاز شد. از نظر مسلمانان، حضرت محمد(ص) آخرین پیامبر الهی و اسلام آخرین دین است.

از دین اسلام، دین محبت چه میدانید؟

از دین اسلام، دین محبت چه میدانید؟

 

از دین اسلام، دین محبت چه میدانید؟

با سنگ هرات همراه باشید.

مسلمانان بر این باورند که اسلام نسخه کامل و جهانی یک ایمان اولیه است که بارها از طریق پیامبران پیشین مانند آدم، نوح، ابراهیم، ​​موسی و عیسی و دیگران نازل شده است. که در اسلام به عنوان ادیان سلف معنوی تلقی می شوند. آنها همچنین قرآن را هنگامی که به زبان عربی کلاسیک حفظ می شود، وحی بدون تغییر و نهایی خداوند برای بشریت می دانند. اسلام نیز مانند دیگر ادیان ابراهیمی، «حکم نهایی» را تعلیم می‌دهد که در آن نیکوکاران در بهشت ​​(جنّه) پاداش می‌گیرند و ستمکاران در جهنم (جهنم) مجازات می‌شوند. مفاهیم و اعمال دینی اسلام شامل ارکان پنج گانه اسلام – که عبادات واجب تلقی می شوند – و پیروی از شریعت اسلامی است که تقریباً همه جنبه های زندگی را از بانکداری و مالی و رفاهی گرفته تا نقش زنان و محیط زیست را در بر می گیرد. پنج رکن شامل شهادت، سوگند و عقیده اسلامی است. صلوات، نمازهای یومیه؛ زکات، انواع انفاق; صوم، روزه شرعی; و حج، زیارت یک بار در زندگی مکه در دوازدهمین ماه از تقویم قمری. خیتان، آیین مذهبی ختنه، برای پیروان مرد واجب یا مستحب تلقی می شود. اعیاد مذهبی برجسته عبارتند از: رمضان، عید فطر و عید قربان. شهرهای مکه، مدینه و اورشلیم به ترتیب سه مکان مقدس در اسلام را به ترتیب نزولی در خود جای داده اند: مسجد الحرام، مسجد النبی و مسجد الاقصی.

از دین اسلام، دین محبت چه میدانید؟

از دین اسلام، دین محبت چه میدانید؟

اسلام کی و کجا پدید آمد؟

با سنگ هرات همراه باشید.

اسلام در قرن هفتم در جبل‌النور، قله‌ای در نزدیکی مکه، جایی که گفته می‌شود اولین مکاشفه محمد در آنجا رخ داد، پدید آمد. از طریق خلافت های مختلف، این دین بعداً اندکی پس از مرگ محمد به خارج از عربستان گسترش یافت و تا قرن هشتم، خلافت اموی حکومت اسلامی را از شبه جزیره ایبری در غرب تا دره سند در شرق تحمیل کرد. عصر طلایی اسلامی به دوره ای اطلاق می شود که به طور سنتی از قرن هشتم تا قرن سیزدهم، در دوران حکومت خلافت عباسی، زمانی که بسیاری از جهان اسلام در حال تجربه شکوفایی علمی، اقتصادی و فرهنگی بودند، باز می گردد. گسترش جهان اسلام شامل دولت ها و خلافت های مختلف و همچنین تجارت گسترده و تغییر دین در نتیجه فعالیت های تبلیغی اسلامی (دعوه) شد.

 

 

بیشتر بدانید:

https://www.history.com/

https://www.britannica.com/

 

همچنین در سنگ هرات با موضوع پس از مرگ چه میشود؟” بیشتر بخوانید.

2 دیدگاه در “از دین اسلام، دین محبت چه میدانید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *