دسته‌بندی نشده

هر آنچه از سنگ مرمریت می خواهید بدانید

استفاده از سنگ مرمریت در نما

در این مطلب، مجموعه سنگ هرات هر آنچه از سنگ مرمریت می خواهید بدانید را در اختیار شما میگذارد. با ما همراه باشید.

 

سنگ مرمریت یا مرمر؛ مسئله این است!

شاید شما نیز این دو سنگ را با هم اشتباه بگیرید و یا فکر کنید این دو سنگ یکی هستند. اگرچه نام این سنگ با واژه‌‌ی مرمر شروع می‌‌شود اما اصولاً فرآیندهایی که به طور علمی در سنگ مرمر به وقوع پیوسته، در مرمریت وجود ندارد. پس تفاوت بین سنگ مرمر و مرمریت وجود دارد که تیم سنگ هرات به آن میپردازد.

سنگ مرمریت چیست؟

نام مرمریت تنها در ایران رایج است. از نگاه علم زمین‌‌شناسی، سنگ مرمریت جزء خانواده‌‌ی سنگ‌‌های کربناته‌‌ی رسوبی محسوب شده و به سنگ مرمریت به انگلیسی Marble میگویند. مرمریت تنوع رنگی و بافتی گسترده ای دارد. [تیم سنگ هرات مرغوب ترین سنگ مزار های مرمریت را برای شما آماده نصب میکند.]

ایران با توجه به اقلیم کوهستانی ای که دارد، منبعی غنی از باکیفیت ترین مرمریت هاست است که نه تنها بازار داخل بلکه بازار خارج از کشور را نیز پوشش میدهند.این سنگ بیشتر مناطق فلات ایران قابل ردیابی است.

بطور کلی سنگ مرمر و مرمریت تفاوت های زیادی از جمله تفاوت در کاربرد، تفاوت در چرخه ایجاد سنگ، تفاوت در زیبایی و جلاپذیری، تفاوت در قیمت دارند.

مرمریت

مرمریت

تفاوت در قیمت

اصلی ترین و مهم ترین تفاوت این دو نوع سنگ در قیمت سنگ مرمریت و قیمت سنگ مرمر است که در انتخاب مورد سنگ قبر نیز از عوامل تاثیرگزار است [سنگ هرات شما را راهنمایی میکند]. به گونه ای که قیمت سنگ مرمر بسیار بالاتر از مرمریت می باشد. این سنگ را میتوان به نوعی شبه مرمر و یا سنگ مرمر با کیفیت پایین تر و مقاومت کمتر قلمداد کرد که همین دلیلی است بر قیمت پایین تر آن نسبت به سنگ مرمر دارد. اما از حق نگذریم، مرمریت ها نیز طرح ها و رنگ های بسیار زیبایی دارند که ممکن است در سنگهای مرمر نتوان آن را یافت. دلیل آن نوع و درصد ناخالصی های موجود در ساختار هرکدام از مرمریت هاست. به عنوان مثال مرمریت های گلدن بلک دارای طرح های منحصر بفرد هستند در حالیکه قیمت مناسبی هم دارند.

 

سنگ خاص، سنگ مرمریت گلدن بلک سوپر

سنگ خاص، سنگ مرمریت گلدن بلک سوپر

تفاوت در ظاهر، زیبایی و جلاپذیری

بارزترین تفاوت ظاهری این دو سنگ به قابلیت عبور نور مرمر برمی گردد. مرمر برعکس مرمریت نور را از خود عبور می دهد چرا که بلور های سازنده سنگ مرمر نسبت به سنگ مرمریت درشت تر هستند. مرمریت حتی در کمترین ضخامت خود نیز قابلیت عبور نور از خود را ندارد.

هم چنین تنوع رنگی و استخراج سنگ مرمر کمتر از مرمریت می باشد. مرمریت رنگ های متنوعی از جمله سفید، خاکستری، سیاه، سبز، ارغوانی، زرد، قرمز، دارد. در این میان  مرمریت آبی جزء گونه های کمیاب و گران قیمت به شمار می آید . درحالیکه رنگ سنگ مرمر خالص سفید شفاف است. [درباره سنگ مرمر بیشتر بدانید.]

 

بهترین سنگ مرمریت

بهترین سنگ مرمریت

تفاوت در کاربرد

کاربرد این سنگ نیز تقریبا مانند سنگ مرمر است با این تفاوت که مرمریت در درجه اول در بنا استفاده میگردد و در درجه دوم در مصنوعات و سنگ مزار.

کاربرد سنگ های مرمر غالبا در مصنوعات سنگی مانند مجسمه است اما در درجه دوم به عنوان سنگ دیوار یا پنل های دیواری، سنگ کف و نمای داخل مورد استفاده میگیرد. به دلیل قیمت بالای سنگ مرمر، کاربرد آن بیشتر در بنا های لوکس مانند هتل ها، رستوران ها، تالار ها و … است. همچنین پوشش دیوار و کف و حتی سنگ مزار بیشتر بناهای ارزشمند مذهبی مانند حرم امامان، از جمله حرم مطهر امام رضا(ع) از مرمر است.

استفاده از مرمریت در بنا

استفاده از مرمریت در بنا

 

مجموعه سنگ هرات همچنین ارائه‌دهنده‌ی انواع سنگ قبر خاص با قیمت و کیفیت مناسب و تنوع سنگ بالا از جمله سنگ قبر مرمریت، سنگ قبر مرمر ، سنگ قبر نانو، سنگ مزار گرانیت است. برای استعلام قیمت سنگ قبرهای مرمریت کلیک کنید.

 

 

منبع:

https://www.britannica.com/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *